Jak pečovat o karnevalový kostým?

Považuji za nezbytné Vás seznámit s informací, jak pečovat o karnevalové kostýmy, které se svým charakterem zpravidla vymykají běžnému oděvu, jaký perete celkem pravidelně. Co si budeme říkat, ideální je prát kostýmy na maškarní v ruce, protože tento způsob je nejšetrnější, pokud nejste nerváci a kostým při tomto procesu vzteky neroztrháte na kusy 😀

Podstatná je také informace, že čím méně často kostým perete, tím lépe. Ideální je ho neprat vůbec, tudíž ho nesmíte při každé příležitosti zasvinit. Pakliže nedáte na praní dopustit a musíte ho prát nutně v pračce, zvolte co nejšetrnější program praní. Jak platí i pro běžné praní, dávejte k sobě vždy oblečení stejně barevně laděné, aby nedošlo k nechtěnému obarvení navzájem. 

Doporučuje se před praním výrobek nenamáčet a ani po praní jej nenechávat zbytečně dlouho ve vodní lázni. Prát na 30 stupňů. Dobrým tipem je prát kostýmy naruby, což pomůže šetření povrchu výrobku. Platí to i pro sušení. 

Rozhodně nesušit v sušičce ani na tepelných tělesech. Většina kostýmů se vyrábí z umělých vláken a mohl by tak dojít k poškození kostýmu. Optimální je kostým pověsit na ramínko a nechat schnout v této poloze. Pokud kostým volá po žehlení, žehlete opět naruby a přes látku, aby nedošlo k poškození.