O Rádiu Hubajda

Historie Rádia Hubajda


U zrodu rádia stál DJ Santa (Martin Šikl), který začátkem roku 2005 spustil projekt Santamusic. Tehdy fungoval ještě na vlastním streamovacím serveru, který běžel pod free licencí shoutcastu, a to jen v kvalitě 32 kb/s. V počátcích se vysílalo jen o víkendu, s jediným DJem a bez písniček na přání. Také původní webová prezentace byla jednoduchou do modra laděnou stránkou, psanou v html.

 

Zájem o rádio postupně stoupal, a tak se mohlo dále vyvíjet. Už o prázdninách 2005 byl server otestován na non-stop vysílání a následně se vylepšila i kvalita zvuku díky rychlosti 96 kb/s. Kapacity internetového připojení byly velmi vytíženy a bylo možné připojit jen málo posluchačů. Na přelomu roku došlo na úpravu webové stránky, jejíž základní konstrukci poslal neznámý příznivec. O pár měsíců později vznikl systém Radiostation.cz, který nabízel možnost streamování rádia. To jsme využili také my a představili Vám i druhou kvalitu, tedy stream 32 kb/s, což ocenili posluchači s nižším připojením internetu. Díky propagaci vlastních posluchačů se rádio stalo dokonce číslem jedna v tomto systému a poslouchanost dosahovala až na 51 posluchačů za hodinu, což bylo i několik tisíc oslovených posluchačů měsíčně. V té době se objevil další důležitý článek rádia, a sice nový moderátor Pavel Dan Hetzer. S tím jsme začali realizovat nové vysílání a programy. O nějaký ten pátek později se přidal DJ Xero a vznikl první oficiální a pravidelný pořad: Víkendová párty.

 

Díky podpoře posluchačů a mnoha odkazům na jiných stránkách se na náš web santamusic.radiostation.cz nasměrovalo hodně posluchačů, ovšem ve třetím čtvrtletí roku 2006 se stal nemilý šok. Poskytovatel radiostation.cz zničehonic zanikl, neboť poručil pravidla webu. Pro nás to znamenalo, že zanikla naše stránka i streamy, přišli jsme o posluchače a začínali prakticky znovu. Přes domovskou stránku santamusic.ic.cz jsme postupně dospěli k webu www.santamusic.cz, výrazně se rozšířil moderátorský tým a neustále se pracovalo na vylepšení kvalitě zvuku a dalších služeb. Nový web s redakčním systémem obhospodařoval tým zkušených moderátorů a DJ´s, kteří se zaměřují na různé hudební styly. S moderátory přibývaly pravidelné pořady a výsledný dojem celého projektu byl velmi pozitivní. Od poloviny roku 2007 vedl chod celého projektu vedle Martina Šikla také Radim Jech. Společně dotovali nezbytně nutné náklady na provoz, autorská práva a technické zázemí. Koncem roku 2007 si projekt prošel zřejmě nejtěžším obdobím, kdy doslova bojoval o přežití. Narozdíl od desítek jiných rádií situaci ustál a začal se opět rozvíjet.

 

Další důležitý moment v historii rádia se zrodil koncem roku 2008, kdy se Martin Šikl a Radim Jech dohodli na větší spolupráci s majitelem Hubaté černošky Janem Kuthanem. Rádio Santamusic změnilo v polovině roku 2009 název na Rádio Hubajda. Tým rádia tehdy čítal bezmála dvacet lidí, ovšem ne každý se na chodu rádia podílel aktivně. Tým proto postupně vykrystalizoval v zúženou podobu a zůstali jen ti, kteří jsou pro rádio přínosem. Toto období do konce roku 2009 posloužilo pro tzv. "černou práci", kdy se prakticky neustále odstraňovaly problémy a veškerý chod rádia se vylepšoval a vychytával.

 

Rádio si tak prošlo těžkým pětiletým vývojem, který stál mnoho sil, ovšem tato "škola života" nás pomohla zocelit a dobře připravit pro nadcházející období, kdy mnohem silnější vyrážíme vstříc budoucnosti. Novým odrazovým můstkem je nový web (duben 2010) a ustálený tým, s nímž je perspektivní vedle práce na samotném chodu rádia pracovat také na vlastní propagaci a budování široké rodiny posluchačů. Budeme velmi rádi, když do ní budete patřit také Vy. Držte nám palce a hlavně: poslouchejte nás!

 

Za Rádio Hubajda Martin Šikl, Jan Kuthan a Radim JechNevíte kam na dovolenou? Nabídka destinací pro rok 2013 je tu pro vás! Nejlevnější dovolená na trhu.

 

Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ

 

Barové židle

Tip pro vás - barové židle a židličky do vaší kuchyně - Hawaj.cz

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Zpětné odkazy pro weby. Pneu Nexen za výhodné ceny. KVH hranoly od renomovaných výrobců.